intranet
cz en

Vícejazyčná verze mapové aplikace

obrázek

Dnes byla na stránce http://map.translynx.eu spuštěna vícejazyčná verze mapové aplikace projektu Trans-Lynx. Aplikace zobrazuje průběžné výsledky monitoringu česko-bavorsko-rakouské populace rysa ostrovida prováděného prostřednictvím automatických fotoaparátů, tzv. fotopastí. Kromě rysa ostrovida se podařilo zachytit celou řadu běžných ale i velmi vzácných lesních druhů živočichů. Ke dni spuštění aplikace dohromady zobrazuje 835 fotografií šestnácti druhů lesních savců.

Fotomonitoring je v rámci projektu Trans-Lynx prováděn mimo jádrové oblasti výskytu rysa v Národním parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Naopak je pozornost soustředěna na okrajové zóny a migrační koridory. Projekt tedy přinese aktuální informace o celkové velikosti areálu, kterou obývá česko-bavorsko-rakouská populace rysa ostrovida. Více o projektu Trans-Lynx naleznete na webových stránkách translynx.selmy.cz.

Fotografie rysa a dalších zachycených druhů je možné zobrazit po výběru lokality (kvadrátu v mapě) nebo filtrováním v levém menu. Do budoucna se návštěvníci mapové aplikace mohou těšit také na fotografie rysů z Bavorska a Rakouska.

zpět