intranet
cz en

Publikace Jak rozpoznat kořist rysa

obrázek

Rys ostrovid žije skrytě, aktivní je převážně v noci, a tak jeho přítomnost v daném území poznáme často jen podle přítomnosti stržené kořisti. Ne každá mršina nalezená v lese je ale rysí úlovek. Publikace Jak poznat kořist rysa přináší shrnutí všech identifikačních znaků rysí kořisti: charakteristiku prostředí, kde rys nejčastěji loví, návod na rozpoznání pobytových znaků a především podrobný popis všech znaků predace rysem na samotné kořisti.

Důležitou součástí publikace je návod, jak správně nalezenou kořist dokumentovat, aby bylo možné nález zpětně posoudit. V případě, že v přírodě naleznete mrtvé zvíře, které mohl dle popisu v publikaci strhnout rys, prosím kontaktujte nás na telefonních číslech uvedených na poslední straně publikace. Děkujeme za pomoc při monitoringu rysa ostrovida.

Publikace byla vytvořena a vytištěna díky finanční podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva pro místní rozvoj v rámci projektu Trans-Lynx z programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013.

Autoři textu: Marco Pavanello, Kateřina Poledníková, Luděk Bufka, Lukáš Poledník, Josefa Volfová, Elisa Belotti, Tereza Mináriková, SybilleWölfl
Spolupracovali: Leona Machalová, Miroslav Kutal, Hnutí DUHA Olomouc

Vydal: ALKA Wildlife, o. p. s., Lidéřovice 62, 380 01 Dačice
Rok vydání: 2014

Pokud máte zájem o tištěnou verzi, napište nám. Je k dispozici zdarma.

Jak rozpoznat kořist rysa (pdf; 780 KB)

zpět